مسکن پارسه

محسن عبدی ۰۹۱۲۶۲۲۳۶۷۱

مسکن پارسه -تلفن باغ ویلا
ویژگی های استخر در باغ ویلا

ویژگی‌های استخر در باغ ویلا

تاریخ ثبت : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
تعداد نمایش : ۱۴۸۴
میزان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

نقد و بررسی یک استخر خوب در باغ ویلا 

 

ممکن است در هنگام خرید باغ ویلا و یا باغچه مسئول فروش مسکن پارسه و یا املاک معتبر دیگر در شهریار و ملارد در مورد این ملک این نکته را به شما یادآوری کرده باشد که  "این باغ ویلا دارای استخر با تاسیسات کامل است !"

 حال میخواهیم در این قسمت برای شما کامل توضیح دهیم که استخر با تاسیسات کامل شامل چه بخش هایی میشود و علاوه بر ماهیت اصلی استخر چه عوامل و تاسیساتی باید با آن همراه باشد تا درآینده شما از بابت هر مشکل و اتفاقی از بابت استخر خیالی آسوده داشته باشید.

مراحل اجرای تاسیسات استخر در باغ ویلا بسیار مهم است و به  این جهت لازم است که تمامی این مراحل زیرنظر پیمانکار مجرب انجام شود در واقع باید گفت بخش فنی ساخت استخر معطوف به بخش تاسیسات استخر می‌شود. مواردی که در کل پروژه ساخت استخر باید بسیار با دقت انتخاب و در نظر گرفته شوند عبارتند از : پمپ آب ،  سیستم تخلیه ، سیستم برگشت ، انواع شیرآلات ، دستگاه تصفیه آب ، فیلتر بزرگ ، لوله‌های انتقال آب ، ،سیم برق ، چراغ و لامپ میباشد که به تفسیرکلی از آنها میپردازیم .

استخرها اگر به صورت سرپوشیده و یا سرباز باشد نحوه استقرار و تجهیزات آن متفاوت است. در استخر‌های سرباز نیاز به سرمایش وگرمایش محیط نمی‌باشد و تنها تصفیه و گرمایش آب نیازمند سیستم‌های تاسیساتی است. این در حالی است که در استخر‌های سرپوشیده سیستم‌های سرمایش وگرمایش  مناسب باید برای استخر انتخاب گردد و در موتورخانه استخر قرار گیرد.

قبل از اینکه آب وارد استخر شود، باید آب موجود در لوله‌ها از تجهیزاتی مانند: تصفیه و فیلتر عبور کند و سپس به استخر برسد. همچنین باید آب درون استخر مجدد به لوله‌ها برگشته و تصفیه شود و دوباره به داخل استخر باز گردد. مدل معمول سیستم تصفیه آب استخر بدین صورت است که چند خروجی در کف استخر و چند اسکیمر در دورتادور لبه استخر قرار می‌گیرند که آب از آن‌ها به سمت تاسیسات تصفیه آب خارج می‌شود. محل تخلیه اصلی در عمیق‌ترین و پایین‌ترین نقطه استخر تعبیه می‌شود و کف استخر به طوری طراحی شده است که شیب ملایمی نسبت به محل تخلیه اصلی دارد این سیستم چرخش آب به دلیل مواد زائدی است که هنگام شنا با آب مخلوط می‌شود. هر چه تعداد شناگران بیشتر باشد، دفعات چرخش آب نیز بیشتر خواهد بود.

وسایل و تجهیزاتی که برای سیستم بخش گردش آب استفاده می‌شوند. تجهیزاتی شامل: پمپ آب، انواع شیرآلات، دستاه تصفیه آب، فیلتر و لوله‌های انتقال آب برای سیستم گردش آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. وظیفه این بخش در تاسیسات استخر، انتقال آب از طریق لوله کشی به داخل استخر است.

 تاسیسات استخر ، در باغ ویلا تقریبا برای همه‌ی استخر‌ها یکسان است با این حال ممکن است که برخی موارد استخر همرا با جکوزی ، سونا و ... باشد و این باعث شود  که تفاوت‌های جزئی در برخی موارد نیز وجود داشته باشد درواقع باید گفت نوع نصب و راه اندازی وسایل و تجهیزات بر اساس انواع استخرها متفاوت است پس وقتی در توضیحات باغ ویلا در مورد استخر با تاسیسات کامل صحبت میکنیم منظور این است که تمامی نکات  ذکر شده در آن لحاظ و رعایت شده است.

 

شما در لینک‌های زیر میتوانید به باغ ویلا‌های استخر دار مسکن پارسه دسترسی داشته باشید :

باغ ویلا‌های استخر دار سر پوشیده  مسکن پارسه را در این لینک میتوانید مشاهده نمایید .

باغ ویلا‌های استخر دار با جکوزی مسکن پارسه را در این لینک میتوانید مشاهده نمایید

همه باغ ویلا‌های استخر دار مسکن پارسه را در این لینک میتوانید مشاهده نمایید .

 

 در برخی موارد نیز شما باغ ویلایی را دارید که مایلید خودتان برای آن ساخت استخر را انجام دهید .ساخت استخرهای مجهز در محوطه  ویلا‌ها ، باغ ویلا‌ها و یا حتی باغچه‌های نقلی می‌تواند زیبایی و جذابیت خاصی را به محوطه شما هدیه کند. با این وجود اگر شما هزینه کافی و فضای مناسب برای ساخت این نوع استخرها را درمحوطه ویلای خود دارید بهتر است از طراحی این مدل استخرها غافل نشوید.

اولین و مهم‌ترین نکته که در طراحی استخر باید در نظر داشت ابعاد و اندازه آن است که  مقادیرطول ، عرض و عمق آن باید در نقشه مشخص شده باشد. ابعاد استاندارد و مورد تایید به این گونه میباشد : طول  "۳ برابر یک انسان بالغ"    عمق  " حداقل یک متر"  . که البته این مقادیر با توجه نوع کاربری  تفریح کودکان، سرگرمی موقت یا شنای حرفه‌ای به کار رود، متفاوت باشد.

دومین نکته که حتی قبل از طراحی استخر باید در نظر داشت توجه به این عوامل است :

  1.  منبع تامین آب

  2. توجه به مسیر لوله‌کشی آب و مسیر کابل‌های برق

  3. تاسیسات سرمایشی و گرمایشی محوطه استخر

  4. برآورد تمامی هزینه ها

 

طراحی استخر در باغ ویلا

طراحی استخرهایی که برای ویلا و باغ ویلا میتوان در نظر گرفت بسیار متفاوت و کاملا به فضا و سلیقه شخصی شما بستگی دارد اما ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع مختلفی از طراحی استخر آشنا کنیم تا با مطالعه آن بتوانید انتخابی بهتر و منحصر به فرد داشته باشید .

 

استخر لپ یا مستطیلی

این نوع استخر با توجه به طراحی ساده و هزینه کمی که نسب به سایر استخرها دارد بیشترمورد توجه قرارگرفته است. اکثر افراد ترجیح می‌دهند که شکل ساده و کلاسیک مستطیلی را انتخاب کنند تا از حداکثر فضای موجود خود استفاده کنند. این گونه استخرها اصولا طولانی و باریک هستند و علاوه بر ایجاد زیبایی می‌توانند برای انجام ورزش نیز مورد استفاده قرار گیرند.ازاین نوع استخرها بیشتر جهت سرگرمی ، گذراندن اوقات فراغت و ریلکس کردن  استفاده میشود.نمونه ای از این گونه استخر‌ها رادر زیر مشاهده میکنید.

 

 

استخر مستطیلی

 

استخر دایره ای

برای داشتن یک استخر در باغ ویلا و ویلا با طراحی مدرن  خاص، خودتان را از چهار چوب اشکال زاویه دار خارج کنید، یک استخر با گوشه‌های خمیده  و دایره ای شکل ایده‌ی منحصر به فردی برای محوطه باغ ویلای شماست. این نوع استخر ظاهری متفاوت از حالت کلاسیک دارد که بسته به فضایی که در محوطه در نظر گرفته اید می‌تواند حالتی بسیار جذاب و چشمگیررا به خود گیرد. می‌توانید از گیاهان و بوته‌های کم ارتفاع  ، چمن مصنوعی ، گل آرایی و ... برای تزئین فضای دور این نوع استخر استفاده کنید.

 

 

استخر دایره ای

 

استخر بدون فرم

 در این مورد از استخرها شما می‌توانید استخر کوچکی  را کاملا مطابق به سلیقه خود طراحی کنید و فرم خاصی برای آن، در نظر بگیرید؛ استخری که با سایر مدل‌های رایج، متفاوت است و مختص شما و خانواده‌تان طراحی شده است معمولا اطراف این مدل استخرها را با فضای سبز و به شکل طبیعی تزیین می‌کنند.

 

استخرهای یونانی

این مدل استخر بیشتر برای باغ ویلا‌ها با متراژ‌های بالا اجرا میشود این مدل استخر به دلیل  فرم و ابعادی که دارند، چندین نفر می‌توانند در آن شنا کنند و به صورت خانواگی اند. این استخرها در واقع  همان استخرهای مستطیلی  شکل هستند که گوشه‌های آن به شکل نیم‌دایره به سمت داخل، گرد شده باشد و در طراحی آن از کاشی‌های رنگی شیشه ای استفاده می‌شود.

 

 

استخرهای کلیه ای شکل

این گونه استخرها ظاهری شبیه به بیضی دارند با این تفاوت که گوشه ای از آن دارای تو رفتگی می‌باشد. بسیاری از افراد به ساخت استخری بدین شکل تمایل دارند. چرا که این گونه استخرها قابلیت اجرا در حیاط هایی با اندازه‌های مختلف را دارد.

 

 

 

دربالا به تعدادی از انواع طراحی‌های استخر در باغ ویلا و ویلا اشاره کردیم اما بااین وجود قبل از طراحی و ساخت استخر باید به این نکته را در ذهن داشته باشید که ، قرار است از استخر چه استفاده‌ای بکنید؟ چند نفر هم زمان از آن استفاده می‌کنند؟ چقدر فضا برای ساخت استخر در اختیار دارید؟ و اینکه آیا در فضای داخلی قرار دارد یا در فضای بیرونی؟ پاسخ به این سوالات به شما عزیزان کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را با توجه به بوجه ، فضا ، نوع معماری راداشته باشید.

مسکن پارسه با چند دهه فعالیت در امر خرید و فروش باغ ویلا مفتخراست تا به  شما کمک کند که با شناخت بهتر منطقه ، باغ ویلای مورد نظرتان را با بهترین انتخاب و کمترین زمان در اختیار شما قراردهد.

تماس از طریق واتس آپ