مسکن پارسه

محسن عبدی ۰۹۱۲۶۲۲۳۶۷۱

مسکن پارسه -تلفن باغ ویلا
خرید باغ ویلا با اسناد وکالتی را چگونه انجام دهیم ؟

خرید باغ ویلا با اسناد وکالتی را چگونه انجام دهیم ؟

تاریخ ثبت : ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
تعداد نمایش : ۱۹۹۱
میزان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

معاملات املاک و مستغلات هرچند که کم خطر به نظربرسند بازخطرهایی دارند . به ویژه درباره باغ ویلایی  که به صورت وکالتی معامله می‌شوند باید بیشتر دقت کرد وحساسیت خاص داشت .


برای آگاهی بیشتر درمورد معاملات باغ ویلا وساختمان که به صورت وکالتی انجام می‌شود توجه تان را به چند نکته ضروری جلب می‌کنیم .

  
 معاملات باغ ویلا وساختمان به صورت وکالتی دو حالت دارد حالت اول اینست که قصد داریم باغ ویلا را از کسی که دارای وکالتنامه است بخریم و حالت دوم آن است که قصد داریم به جای انتقال قطعی باغ ویلا،آن را به صورت وکالت بلاعزل خریداری کنیم.


از نظرقوانین حقوقی هر یک ازحالت‌های یاد شده  از یکدیگرکاملا" متفاوت بوده و باید هر یک را جداگانه بررسی کرد.

در ادامه در مورد خرید باغ ویلا که اسناد وکالتی داردباید به این نکته‌ها توجه کرد:

  • 1.صحت وکالتنامه را باید ازدفترخانه صادر کننده استعلام کرد. بنابراین پیش ازانجام شدن معامله و پرداخت هرگونه وجه برای استعلام صحت وکالتنامه به صورت کتبی اقدام کنید.وکالتنامه بدون محدودیت زمانی بوده وبه صورت روزانه ، هفتگی و یا ماهانه صادرنشده باشد.
  • 2.وکالتنامه بایستی به طوردقیق درمورد موضوع مورد معامله باشد ازانجام دادن معامله با وکالتنامه‌های کلی،که معمولاً درباره اموال منقول و غیرمنقول موکل صادر می‌شود جداً پرهیز کنید.
  • 3.اگر موکلان چند نفرند یعنی وراث یا شریک هستند ازانجام دادن معامله خودداری کنید.
  • 4.در مورد املاک دررهن بانک‌ها به ویژه  بانک مسکن،سعی شود درکوتاه‌ترین زمان ممکن صلح انجام و سند به صورت رسمی منتقل شود.
  • 5.درصورتی که وکالتنامه تفویض شده است(وکالتنامه از روی وکالتنامه دیگری صادرشده باشد)  به متن سند دقت شود تا اختیارات موکل به طور کامل منتقل شده باشد.

 

در مورد خرید باغ ویلا به صورت وکالتی دانستن موارد زیر ضروری است :


به جز مواردی که به دلیل نداشتن زمان کافی،ناچاربه انتقال فوری باغ ویلا به صورت وکالتی می‌شوید،سند باغ ویلا را به صورت قطعی انتقال دهید.


از آن جا که با خرید باغ ویلا به صورت وکالتی خود را ازحقوقی همچون ،استعلام ثبت،مفاصا حساب دارایی ومفاصا حساب شهرداری و … محروم می‌کنیدد ،بنابراین چنانچه از میزان بدهی و تعهدات فروشنده اطمینان ندارید و یا تضمین کافی برای پرداخت وجوه این اموردرنظرنگرفته اید ازانجام دادن معامله خودداری کنید.


همچنین از خریدن باغ ویلا و یا ملکی که دارای وام مشارکت درساخت بوده وتسویه نشده است به صورت وکالتی پرهیز نمایید .

 

برای هرگونه مشاوره رایگان با مشاور این باغ ویلا آقای محسن عبدی با شماره  ۰۹۱۲۶۲۲۳۶۷۱  تماس بگیرید. همچنین میتوانید از طریق لینک‌های زیر به جستجوی باغ ویلا با سند تک برگ عرصه و اعیان  بپردازید 

خرید باغ ویلا در شهریار و ملارد با سند تک برگ

 

 

 

 

تماس از طریق واتس آپ